שיערות תירס טרי? אל תזרקו את שערות התירס הזה!

שערות תירס הוא מקור טבעי לויטמין K ואשלגן ומשמש לעתים קרובות כתרופה ביתית כדי לסייע בתסמינים של דלקות בדרכי השתן, אבנים בכליות ושיגדון. ניתן להשתמש בגדילי שיערות תירס להכנת תה או חליטה. פשוט משכו את הגדילים הירוקים הזהובים מתוך העלים והתירס, כשאתם מקלפים את התירס, ופורסים אותם על צלחת או מגבת נייר להתייבש. כדאי להשתמש בשיערות תירס טרי, או כאפשרות שנייה הטובה ביותר - מיובש טרי.


להכנת תה:

השתמשו בכפית אחת של שיערות תירס קצוץ לכוס מים כמעט רותחים. מכסים ונותנים לזה לנוח במשך 15 עד 20 דקות או עד שיתקרר מספיק כדי לשתות.
אפשר להמתיק בדבש גולמי לפי הטעם, אם תרצו.אפשר לאחסן שאריות במקרר ליומיים שלושההמלצה כללית למבוגרים היא עד 1 ספל תה, פעמיים עד שלוש במהלך היום - הימנעות מהשעות לפני השינה.
להכנת תשרית:למלא צנצנת קטנה כ 1/4 עד 1/3 מלאה שיערות תירס טרי קצוץ.מלאו את שאר הצנצנת באלכוהול ראוי לשתייה - אני משתמשת ב-100 וודקה או 45% אלכוהול לשתיה ומים מזוקקים.לסגור ולתת לזה להיות מאוחסן במקום קריר וחשוך במשך ארבעה עד שישה שבועות, רצוי לשקשק מדי פעם.
מנת מבוגרים סביב 1/4 עד 1/2 כפית, מספר פעמים ביום. (מערבבים עם כף דבש גולמי ) חיי מדף של תשרית שיערות תירס הם הרבה יותר משנה.💕🌽